Vánoční certifikát - 200,- KčOstrava, 22. prosince 2019
Vánoce jsou už za dveřmi a Vy si lámete hlavu nad tím, co letos nadělit svým blízkým pod stromeček? Máte pocit, že svetr s jelenem už vyšel z módy a rádi byste darovali něco netradičního a zároveň podpořili dobrou věc? Darujte ČISTÉ NEBE! Čisté nebe můžete darovat prostřednictvím dárkového certifikátu (v hodnotě 200, 500 nebo 1000 Kč).

Na podzim 2018 jsme se účastnili projektu Čistá školka ve spolupráci s Dustee a Philips. Níže vám přinášíme podrobné informace o tomto projektu.


O ČEM JE PROJEKT ČISTÁ ŠKOLKA?
Projekt Čistá Školka se zaměřuje na měření hodnot polétavého prachu u 20 vybraných školek v Moravskoslezském kraji, primárně na Ostravsku a Frýdecko-Místecku. Z naměřených hodnot stanovujeme trendy pro každou školku zvlášť, odhadujeme zdroje znečištění a navrhujeme změny, které by konkrétní školce mohly pomoct.

Největším problémem prachového znečištění a smogové sezóny je, že se kolikrát dozvíte o špatných podmínkách až zpětně. My bychom to rádi v každé školce změnili a ukázali hodnoty pro konkrétní školku, v reálném čase a s predikcí na zbytek dne.Ve dnech 19. - 21.11.2018 jsme jednali na konferenci s odborníky, politiky a občanškých aktivistů z Evropy a zemí bývalého Sovětského svazu, jak dosáhnout zlepšení kvality vzduchu (1). Znečištění ovzduší dnes patří k nejvážnějším ekologickým problémům - ročně díky němu předčasně zemře čtyři a půl milionu lidí (2), viníkem je do značné míry těžký průmysl.

Mezinárodní konference chce podpořit výměnu zkušeností mezi lidmi, kteří prosazují konkrétní opatření. Ostravsko přitom slouží jako příklad úspěchu. Přestože stále patří k nejšpinavějším územím Evropské unie, znečištění je asi o polovinu nižší než před rokem 1989. 

Mezinárodní konference k problematice adaptace měst na změny klimatu se konala v pondělí 10. září 2018 v Ostravě v malém sále multifunkční haly Gong v Dolní oblasti Vítkovice.
Konferenci společně zahájil ministr životního prostředí Richard Brabec, ostravský primátor Tomáš Macura a náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová. Ředitel Čistého nebe, Nikola Carić byl také přítomen a veškerá jednání sledoval.

Ve dnech 6. až 8. 10. jsme se za naši organizaci Čisté nebe zúčastnili konference Visegrad Manifesto on air quality!

Vyhledávání

Máte zájem o náš zpravodaj?

 

Podpořte nás

Go to top