Mezinárodní konference k problematice adaptace měst na změny klimatu se konala v pondělí 10. září 2018 v Ostravě v malém sále multifunkční haly Gong v Dolní oblasti Vítkovice.
Konferenci společně zahájil ministr životního prostředí Richard Brabec, ostravský primátor Tomáš Macura a náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová. Ředitel Čistého nebe, Nikola Carić byl také přítomen a veškerá jednání sledoval.

Zdravíme Vás z Nitry, je 3.6.2018 ráno a pilně pracujeme. S kolegy z Polska, Rumunska, Španělska a Slovenska jsme se setkali, abychom vytvořili informace pro web. Jak se nám daří?

4. 4. 2018 V rámci úvodního setkání s kolegy z Polska, Rumunska a Slovenska řešíme curriclum projektu.
Dáváme dohromady vzdělávací materiály pro učitele ZŠ, aby mohli vzdělávat děti v oblasti problematiky kvality ovzduší.
Myslíme si, že právě u nich může vzejít změna.

Více informací o projektu: http://www.cleanair-project.eu/en/

Ve dnech 6. až 8. 10. jsme se za naši organizaci Čisté nebe zúčastnili konference Visegrad Manifesto on air quality!

 Ostrava, 1. června 2017

Ostrava hostí ve dnech 13.-15.6.2017 6. ministerskou konferenci Světové zdravotnické organizace (World Health Organization). Zdravím a životním prostředím bude žít, nejen Dolní oblast Vítkovice, kde se konference koná, ale doslova celé město. Od neděle 11.6. do neděle 18.6.2017 připravilo město Ostrava a Moravskoslezský kraj bohatý zábavný i vzdělávací program, vždy s tématikou zdraví a životního prostředí. Vstup zdarma! Někdy je však vyžadována rezervace! Další informace zde.

I Čisté nebe se na doprovodném programu podílí: můžete se těšit na dvě besedy. 13. června od 17 hodin proběhne debata na téma Antifosilní zákon a nízkoemisní zóny v ostravském centru PANT, 14. června od 17 hodin se představí dvě zajímavé iniciativy na debatě s názvem Iniciativy proti smogu: Krakowski Alarm Smogowy a Labka Ostrava. Více info tady. 

Vyhledávání

Máte zájem o náš zpravodaj?

 

Podpořte nás

Philips

Go to top