19. 2. 2014 Krotitelé vzduchu v OpavěOstrava, 11. února 2013

Město Opava ve spolupráci s organizací Čisté nebe a Slezským gymnáziem v Opavě Vás srdečně zve na akci s názvem Krotitelé vzduchu.

Akce se uskuteční ve středu 19. 2. 2014 od 9 do 17 hodin na Horním náměstí v Opavě. Návštěvníci budou moci navštívit OxyBox (stan s čistým vzduchem), informační stánky Emisních komisařů, Čistého nebe a Odboru životního prostředí magistrátu města Opava. Na akci bude rovněž představena putovní výstava, která seznámí veřejnost s problematikou ovzduší a možnostmi, jak mohou sami Opavané přispět k lepšímu životnímu prostředí.

V rámci této osvětové kampaně budou rovněž ve čtvrtek 20. 2. 2014 připraveny dvě besedy na téma Jak ušetřit za topení. Opavané budou moci besedovat s odborníkem a popularizátorem správného vytápění Ing. Jiřím Horákem, Ph.D. (Výzkumné energetické centrum, VŠB-TUO) o tom, jak si zlepšit techniku vytápění, jak dobře vybrat kotel i palivo a celkově na topení ušetřit.

Besedy se uskuteční v Kylešovicích a Malých Hošticích v následujících časech:
16:00 – Malé Hoštice, úřad městské části, Slezská 4/11
18.30 – Opava-Kylešovice, společenská místnost základní školy, U Hřiště 4

Návštěvníci se mohou na besedách těšit na občerstvení zdarma a soutěže o ceny. Více informací rovněž na www.opava-city.cz

Vyhledávání

Máte zájem o náš zpravodaj?

 

Podpořte nás

Go to top