Předání výhry - fotosoutěž Rouška jako názor16.11. Na začátku listopadu jsme vyhlásili vítěze fotosoutěže Rouška jako názor. S přehledem u vás vyhrála fotka dvou "zarouškovaných" maminek, a to se ziskem 150 hlasů. Hlavní cenu, poukaz na víkendový pobyt pro dvě osoby v Karlově Studánce jsme předali vítězce p. Lindě Fenclové v den konání debatního večera Science Café, v klubu Atlantik. A jak je vidět, od září, kdy vítězná fotka vznikla, se u paní Lindy udály podstatné změny. Cenu převzala již s třítýdenním miminkem a my jsme využili příležitosti a zeptali se na pár otázek:

Jaká byla vaše motivace pro zapojení do soutěže?

Oslovil mě nápad jako takový. Letáček s informacemi jsem našla v kavárně Ostravanka. Hned druhý den mi manžel v Praze koupil roušky a začali jsme vymýšlet, jaké místo by bylo pro fotku to nejlepší. Radnice jako symbol města nám přišla ideální.

Jaká je situace ovzduší v místě, kde bydlíte?

V lednu to bude rok, co jsme se přestěhovali do Petřkovic. Situace ovzduší ani zde není samozřejmě ideální, ale díky kopci Landek a větrům, které zde proudí, nepatří mezi nejhorší. Celý loňský rok jsme strávili v Číně, konkrétně v Šanghaji, takže máme s čím porovnávat :-) Díky konání EXPO 2010 se ovzduší ve městě zlepšilo, a to jen díky tomu, že veškerá výroba a stavby byly po celou dobu konání výstavy přerušeny. Po skončení EXPA se, ale opět celé město zahalilo do smogu a prachu.

Jste novopečená maminka, víte, jak chránit své miminko v době smogových situací a nebo Vám tyto informace z oficiálních zdrojů chybí?

Myslím, že informací z oficiálních zdrojů o ovzduší na Ostravsku je dost. V době smogových situací musíme omezit pohyb venku, pokud to není nezbytně nutné tak snad raději ani nevycházet. Doufejme, že během letošní zimy bude takovýchto dní co nejméně.

Máte nějaké speciální náměty, co by mělo Čisté nebe dělat?

Moc se mi líbí projekty typu Rouška jako názor. Doufám, že se bude zapojovat stále více a více lidí, i když nyní už mimo soutěž.

Jaké kroky by podle vás mohly zlepšit kvalitu ovzduší v Ostravě?

Zavřít Arcelor Mittal nebo koksovnu by nebylo správné. Podniky musí investovat do co možná nejmodernějších technologií, které by zamezily úniku škodlivin do ovzduší, to je dle mého názoru jediné řešení. Dále pak soustředit tyto podniky do lokalit, které by co nejméně narušovaly život lidí.

Děkujeme za rozhovor a gratulujeme k výhře!
Čisté nebe

Vyhledávání

Máte zájem o náš zpravodaj?

 

Podpořte nás

Go to top