V pátek 10. února budou poslanci hlasovat o pozměňovacím návrhu k novele zákona o ochraně ovzduší, který navrhuje odpustit velkým znečišťovatelům poplatky za znečišťování.  Tento návrh, který vzešel od členů hospodářského výboru – poslanců Bureše, Plachého a Sivery (ODS) – počítá s úplným zrušením poplatků za vypouštění zdraví škodlivých látek do ovzduší. Kromě ztráty motivace pro velké znečišťovatele by finančně nepostihnuté vypouštění škodlivin například znamenalo pro státní kasu ztrátu 500 milionů korun ročně [1].

Taky považujete tento návrh za absurdní? Chcete, aby poslanci hlasovali proti tomuto návrhu? Dejte jim o tom vědět. Napište svému poslanci prostřednictvím webové aplikace Napište jim.

Jak na to?

1. Jděte na stránku www.napistejim.cz

2. Do kolonky Vaše adresa napište místo svého bydliště.

3. Zobrazí se Vám jména poslanců, zastupující Váš kraj. Vyberte si tři poslance a přetažením jejich jmen je umístěte do tří vyšrafovaných obdélníků a zmáčkněte tlačítko „Napište jim!“.

5.  Vyplňte požadované údaje – vepište zprávu poslanci (inspirovat se můžete v našem dopise, ale prosím nekopírujte jej doslova, systém by Vám potom nedovolil zprávu odeslat).

6. Odešlete a buďte na sebe pyšní za to, že jste významně pomohli v boji za čistý vzduch :-)

7. Myslíte si, že poslanci z Moravskoslezského kraje o problematice ví a chtěli byste spíše informovat poslance odjinud? Dobrý nápad – pouze změňte bydliště (např. za Liberec, Karlovy Vary) a vyberte si poslance z jiného kraje.

[1] Poslanci v pátek rozhodnou, jestli největším viníkům smog rozdají stamiliony korun.
http://arnika.org/poslanci-v-patek-rozhodnou-jestli-nejvetsim-vinikum-smogu-rozdaji-stamiliony-korun

Vyhledávání

Máte zájem o náš zpravodaj?

 

Podpořte nás

Go to top