Již tuto středu 14. března bude Senát ČR projednávat novelu zákona o ochraně ovzduší, v rámci které poslanci na počátku února kontroverzně souhlasili s postupným rušením poplatků za znečišťování ovzduší.

V Čistém nebi s rušením poplatků nesouhlasíme a senátorům jsme zaslali dopis (přečíst si jej můžete ZDE).

Také máte pocit, že veškeré argumenty hovoří pro zachování poplatků (a zároveň jejich navýšení) i do budoucna? Napište senátorům i vy! Můžete to udělat velmi jednoduše prostřednictvím webové aplikace Napište jim.

Postup, jak na to:

1. Jděte na stránku www.napistejim.cz

2. Do kolonky Vaše adresa napište místo svého bydliště.

3. Níže se Vám zobrazí jména Senátorů, zastupující Vaši oblast. Vyberte si maximálně tři senátory a přetažením jejich jmen je umístěte do tří vyšrafovaných obdélníků a zmáčkněte tlačítko „Napište jim!“.

5.  Vyplňte požadované údaje – vepište zprávu senátorovi (inspirovat se můžete v našem dopise, ale prosím nekopírujte jej doslova, systém by Vám potom nedovolil zprávu odeslat).

6. Odešlete a buďte na sebe pyšní za to, že jste významně pomohli v boji za čistý vzduch :-)

7. Myslíte si, že senátoři z Vaší oblasti o problematice ví a chtěli byste spíše informovat zastupitele odjinud? Dobrý nápad – pouze změňte bydliště (např. za Havířov, Frýdek - Místek, atd.) a vyberte si senátora z jiné oblasti než je ta Vaše.

Vyhledávání

Máte zájem o náš zpravodaj?

 

Podpořte nás

Go to top