V pondělí 2. 4. 2012 se od 9 hodin v ostravském Hotelu Clarion uskuteční Konference o kvalitě ovzduší v Ostravě 2012

Diskuse o problematice ovzduší obecně vnímáme jako přínosné, nicméně se musíme v Čistém nebi silně vyhradit vůči oficiální definici této konference jako "pracovní(ho) setkání předních odborníků, politiků, zástupců občanských sdružení a průmyslových podniků k otázkám a možnostem zlepšení kvality ovzduší v Ostravě" [zdroj].

Skutečnost je taková, že žádná z občanských iniciativ nedostala prostor vystoupit se svým příspěvkem v rámci oficiálního programu. Tímto je absolutně popřen jakýkoliv smysl konference jako místa, kde má dojít k společnému řešení problematiky. V Čistém nebi jsme se o konferenci dozvěděli pouze z oficiální pozvánky, která nám již prezentovala finální program (a o případném vystoupení na konferenci jsme nebyli nikým osloveni). Po bližším dotazování z naší strany nám byl nabídnut prostor pouze v rámci odpolední diskuse. Organizátoři (Magistrát města Ostravy a MŽP) bohužel dali najevo, že občanská veřejnost není brána jako rovnocenný partner v řešení této problematiky a je stavěna pouze do role pasivního účastníka, který má nejlépe jen poslouchat a mlčet.

Program konference a přehled jednotlivých vystoupení můžete najít v pozvánce (pdf).
Zajímá vás jak avizovaná "spolupráce odborníků, politiků a občanských sdružení" probíhá v praxi? Přesvědčte se v živém on-line přenosu, který poběží na internetové stránce http://www.tvportaly.cz/.

Vyhledávání

Máte zájem o náš zpravodaj?

 

Podpořte nás

Go to top