V sobotu 10. září proběhla v Ostravě už pátá Pecha Kucha Night Ostrava (dále jen PKNO). Tentokrát se akce konala v atraktivním industriálním prostředí Dolu Michal. Za společnost Čisté nebe na akci vystoupila její ředitelka Markéta Ubíková. Martin Lindovský z PKNO k vystoupení Čistého nebe řekl: „Upřímně, byl jsem před vystoupením Markéty z Čistého nebe na PKNO trošku nervózní. Nebyl jsem si jistý, zda chtějí lidé na PKNO řešit i takováto témata, ale výsledek mi dal zapomenout na předchozí obavy a prezentace byla skvělá!“

Na fotografie z PKNO si můžete prohlédnout ZDE.

Krátký záznam z vystoupení Čistého nebe naleznete na našem YouTube kanálu.

Více informací ke konceptu Pecha Kucha Night níže nebo na stránkách PKNO.

PechaKucha Night [peča kuča najt] je pravidelným večerem, na kterém lidé z různých oborů (zejména architektura, design, fotografie a jiné formy vizuálního umění) prezentují svou tvorbu, své nápady, postřehy a názory. Jedná se o akci pro širokou veřejnost, nejen pro odborníky a nadšence.

PechaKucha Night se odlišuje od jiných akcí na propagaci umění a kultury. Zejména formátem prezentací 20x20, kdy každý prezentující, bez ohledu na jeho věhlas, má přesně 20 slidů/snímků a každý běží po dobu přesně 20 vteřin. 6 minut a 40 vteřin je tedy doba, během které stihne vystupující osobnost představit své nápady a dílo a přitom nenudit publikum přílišnými detaily. Druhým netradičním prvkem, kterým si získala široké publikum na celém světě, je neformální atmosféra. Nedělitelnou součástí každé akce je afterparty, na které má člověk možnost se osobně setkat a pobavit se jak s organizátory, tak se samotnými prezentujícími.

Vyhledávání

Máte zájem o náš zpravodaj?

 

Podpořte nás

Philips

Go to top