Den vzduchu

Den vzduchu není radikální demonstrace. Atmosférou připomíná spíš piknikový happening uprostřed města, plný zábavy, hudby a dobré nálady. V zimě všichni na vlastní oči vidíme a cítíme, jak nás smog dusí, příchodem jara však smog "zmizí" z našeho dohledu i z našich myšlenek. Ale to je jen zdání. Akcí Den vzduchu se snažíme připomenout, že problém znečištěného ovzduší je tady dlouhodobě a celý rok, ne jen na pár zimních večerů.

http://www.denvzduchu.cz/

Dopis Evropským komisařůmOstrava, 12. června 2013

Pohled na mapu Evropy dává znát, že Ostravsko patří k nejznečištěnějším oblastem, co se týče ovzduší nejenom v rámci ČR, ale i Evropy. Protože dodržování zákonem daných imisních limitů je upraveno i evropským právem, rozhodli jsme se apelovat na Komisaře pro životní prostředí J. Potočnika a Komisaře pro zdraví a spotřebitele T. Borga k zvýšenému zájmu o tuto problematiku v našem regionu.

Občané měli možnost připojit svůj podpis k dopisu adresovanému těmto dvěma komisařům na akci Den vzduchu (viz. doložená fotografie). Dopis byl zaslán oběma zástupcům Evropské komise, o odpovědi budeme informovat.

Dopis v pdf (150 kb)

Ostrava, 7. června 2013

Děkujeme všem dobrovolníkům, sponzorům a partnerům, kteří se na letošním Dni vzduchu podíleli. Více informací na www.denvzduchu.cz 

Smog Busters - Krotitelé vzduchu23. května 2013

Byli jste se podívat na letošním Dni vzduchu, který se konal 16. května na Masarykově náměstí v Ostravě? Návštěvníci třetího ročníku této akce měli možnost spatřit Nebeské duo Cirkusu trochu jinak, pomoci s čištěním ovzduší dvěma Krotitelům vzduchu, zacvičit si jógu, poslechnout si hudební vystoupení Martina Chodúra a Neo Chess Sunny RnR Bandu, navštívit OxyBox nebo podepsat dopis Evropským komisařům. Děkujeme všem partnerům, dobrovolníkům a příznivcům, díky kterým se letošní ročník podařilo uskutečnit!

Ostrava, 9. května 2013
Den vzduchu - Krotitelé vzduchuVe čtvrtek 16. května se uskuteční již třetí ročník tradiční akce Čistého nebe - Den vzduchu. 

Akcí se snažíme připomenout, že problém znečištěného ovzduší je tady dlouhodobě a celý rok, ne jen na pár zimních večerů. Letošním tématem Krotitelé vzduchu chceme zároveň ukázat, že každý z nás může svým aktivním přístupem přispět k řešení tohoto problému.

Kde?: Masarykovo náměstí, Ostrava

Kdy?: 16. 5. 2013, 15 - 19 hod

Těšit se můžete na hudební vystoupení (Martin Chodúr, Neo Chess Sunny RnR Band), program pro děti (stezka krotitelů duchu, skákací hrad), OxyBox, Cirkus trochu jinak, cvičení jógy a další aktivity.

Veškeré informace k akci: www.denvzduchu.cz

Ostrava 6. května
Ve čtvrtek 16. května se v Ostravě uskuteční již třetí ročník naší tradiční akce Den vzduchu. Při té příležitosti jsme pro vás připravili "vzdušný kvíz". Jak dobře znáte problematiku ovzduší? Své znalosti si můžete otestovat v našem krátkém kvízu. Všechny správné odpovědi slosujeme a vítěz získá digitální fotoaparát CASIO.

Cenu do soutěže věnoval J. Kozina. Soutěž končí v úterý 14. května (23:59).
Pokud se vám kvíz níže nezobrazuje správně, klikněte zde.  

Go to top