Účastníci a lektoři Future City Gamev Ostravě 8. 11. 2012

Tři týmy vysokoškolských studentů z Moravskoslezského kraje si během prvního listopadového víkendu spolu s Čistým nebem zahrály Future City Game - Hru o čisté nebe. Dvoudenní akce se uskutečnila v prostorách Multižánrového centra Cooltour a studenti měli za úkol vymyslet projekt, který by do řešení problematiky špatného ovzduší zapojil širokou veřejnost Moravskoslezského kraje. Z dvoudenní práce studentů vzešly tři velmi zajímavé projekty. Červený tým přišel s nápadem na výrobu designových šátků a roušek. Tým modrých s myšlenkou přinést obyvatelům Ostravy fotostěnu, na které by byly znázorněny plíce Ostraváka a tým zelených prezentoval nápad OxyBoxu - budky, kde se nebojíte nadechnout. 

A jaké bylo konečné umístění projektů v soutěži?

1. místo v hlasování diváků získal Zelený tým s projektem OxyBox
2. - 3. místo získal Červený tým s projektem Designových roušek/šátků 
2. - 3. místo získal Modrý tým s projektem Plíce Ostravaka!!! 

Cenu odborné poroty si odnesl tým Zelených s projektem OxyBox.

Líbí se Vám některý z nápadů? Rádi byste se zapojili do jejich realizace, případně Vás napadá, kde sehnat finance na jejich zrealizování? Dejte nám vědět na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.!

Kromě fotek níže se můžete podívat i na video z akce.
Tento projekt se uskutečnil za podpory Nadačního Fondu Hyundai a Nadace Open Society Fund Praha.
 Zelený tým - projekt OxyBoxZelený tým - projekt OxyBox

Červený tým - projekt designových roušek/šátků

Červený tým - projekt designových roušek/šátkůModrý tým - projekt Plíce Ostravaka!!!Modrý tým - projekt Plíce Ostravaka!!!

Go to top