Jan Martiník - Zdroj foto: Janáčkův máj o.p.s.V Čistém nebi jsme moc rádi, že se spolupodílíme na uskutečnění benefičního koncertu vynikajících pěvců J. Martiníka a N. Proksch a srdečně Vás na tuto událost zveme.

Benefiční koncert pro mobilní hospic Ondrášek

Ve Vítkovickém zámku se ve středu 21. března a také v pátek 23. března (oba dny v 19 hodin) bude konat benefiční koncert, na němž zazní písňová tvorba Antonína Dvořáka a německých romantiků Franze Schuberta a Johanessa Brahmse. Po oba večery, které připravila společnost Janáčkův máj, o.p.s., se představí vynikající basista a vítěz pěveckých soutěží v Montrealu, Paříži a Moskvě Jan Martiník a rakouská sopranistka Nicola Proksch, která debutuje v Národním divadle moravskoslezském jako Anna Trulova ve Stravinského Životu prostopášníka. Na klavír je bude provázet Saša Starý.

Vstupenky na benefiční koncert 21. i 23. března, který je na přání protagonistů pořádán ve prospěch mobilního hospice Ondrášek, si zájemci mohou koupit v obvyklých předprodejích. „Nerozdělujeme pomoc na malou nebo velkou. Myslím si, že Češi jsou velmi vstřícní a citliví, díky tomu může náš hospic existovat už sedm let. Snažíme se pomáhat všem lidem bez rozdílu, v poslední době jsme se zaměřili na pomoc dětem. Je to neskutečně těžká cesta. Stále víc nás proto těší zájem veřejnosti o naši práci. A věřte mi, pátečního koncertu a setkání s krásnou hudbou se už dnes nemohu dočkat,“ řekla ředitelka hospice Jitka Varechová.

Více informací o vstupenkách naleznete na stránkách Janáčkova máje o.p.s.

Go to top