Krajské volby 2012

Série rozhovorů s volebními lídry kandidujících politických stran do krajských voleb 2012. Tématem rozhovorů je problematika špatné kvality ovzduší, a to se zaměřením na dlouhodobé priority politických stran při řešení tohoto problému. V rámci projektu proběhla také veřejná debata (25. 9.). Výroky z této debaty ověřil Demagog.cz

Tento projekt se uskutečnil za podpory Nadačního Fondu Hyundai a Nadace Open Society Fund Praha.

Ostrava, 9. 12. 2012

Je to právě měsíc, co má Moravskoslezský kraj staronové vedení. Koalice ČSSD s KSČM si za hejtmana kraje zvolila Miroslava Nováka. V rámci našeho projektu Bude po krajských volbách 2012 na Ostravsku čisté nebe?, jsme před volbami vedli s budoucím vedením kraje rozhovory, stejně tak byli také hosty naší debaty. Co nám tedy politici slíbili a na co se můžeme v příštích čtyřech letech v oblasti zlepšování kvality ovzduší těšit? 

Analýza ke krajským volbám - problematika ovzdušíOstrava, 8. října 2012
Ještě stále nevíte, koho volit v nadcházejících krajských volbách? Přinášíme Vám analýzu, která se detailně věnuje přístupu jednotlivých stran k problematice ovzduší. V článku naleznete analýzu plánů jednotlivých stran na "čištění Moravskoslezského nebe", hodnocení přínosu navrhovaných řešení třemi odborníky z praxe a také se dočtete, za jaké kroky kandidáty chválíme a za jaké nikoliv.

Analýza ve formátu pdf (410kb)

Demagog.cz - Koho budou volit Vaše plíce?Ostrava, 8. října 2012

Čisté nebe uspořádalo v posledním zářijovém týdnu předvolební debatu s kandidáty na hejtmana, která se vztahovala k tématice špatné kvality ovzduší v Moravskoslezském kraji. Zajímalo nás, jak jsou na tom naši politici s pravdomluvností a díky spolupráci s iniciativou Demagog.cz Vám můžeme přinést ověření pravdivosti jednotlivých výroků, které na debatě zazněly.
Souhrnnou statistiku naleznete v grafice, detailní analýzu jednotlivých výroků naleznete poté přímo na stránkách Demagog.cz

Debata Koho budou volit Vaše plíce?Ostrava, 26. září
V úterý 25. září uspořádalo Čisté nebe v ostravském Hotelu Mercure předvolební debatu s kandidáty na hejtmana Moravskoslezského kraje. Tématem debaty byla problematika špatné kvality ovzduší. Hosty debaty byli: Miroslav Novák (ČSSD), Josef Babka (KSČM), David Sventek (ODS), Martin Schubert (SPOZ) a Pavla Brady (Strana zelených - nez. kandidát).

Přinášíme Vám fotky z debaty. Přepis z debaty najdete pod tímto odkazem (pdf), analýzu pravdivosti výroků jednotlivých politiků zhodnocených iniciativou  Demagog.cz najdete zde: http://bit.ly/DemagogCisteNebe

Pavol Lukša - rozhovor ke Krajským volbám 2012Ostrava, 24. září 2012
Přinášíme Vám poslední ze série rozhovorů k říjnovým Krajským volbám. Tentokrát nám na otázky ohledně problematiky špatné kvality ovzduší odpovídal kandidát TOP09, pan Pavol Lukša. Jaké má jeho strana priority v řešení tohoto problému a proč se snaží prosadit nízkoemisní zóny? Dočtete se v našem rozhovoru (rozhovor je k dispozici také ke stažení ve formátu pdf - 477kb).

Pavla Brady - Volební rozhovory ke Krajským volbám 2012Ostrava, 20. září 2012
Přinášíme Vám další ze série rozhovorů k říjnovým Krajským volbám. Tentokrát jsme se na problematiku špatné kvality ovzduší ptali volební jedničky Strany zelených paní Pavly Brady. Jaké má její strana priority v řešení problému a co to je například ekonomické clo, které uvádí jako jedno z možných ekologických opatření? Dočtete se v našem rozhovoru (rozhovor je k dispozici také ke stažení ve formátu pdf - 485kb).

M. Schubert - SPOZ - rozhovory ke Krajským volbám 2012Ostrava, 17. září 2012
Přinášíme Vám další ze série rozhovorů k říjnovým krajským volbám. Tentokrát jsme se na problematiku špatné kvality ovzduší ptali Martina Schuberta ze strany SPOZ (Strana Práv Občanů ZEMANOVCI). Jak vnímá situaci s ovzduším v Bohumíně, kde bydlí? A jaké priority má v řešení problematiky jeho strana? Více se dozvíte v rozhovoru (k dispozici také ke stažení ve formátu pdf - 475kb).

David Sventek - rozhovor ke Krajským volbám 2012Ostrava, 13. září 2012
Přinášíme další ze série rozhovorů ke Krajským volbám 2012. Tentokrát jsme se na otázky související se špatnou kvalitou ovzduší ptali lídra kandidátky ODS, Davida Sventka. Co si myslí o finanční podpoře velkým znečišťovatelům z evropských dotací? Jaký má pohled na problematiku lokálních topenišť a dopravy? Více se dozvíte v rozhovoru (k dispozici také ke stažení ve formátu pdf - 494kb).

Josef Babka (KSČM) - Rozhovory ke Krajským volbám 2012 Ostrava, 10. září 2012
V dalším ze série rozhovorů k říjnovým Krajským volbám jsme se ptali Josefa Babky z KSČM. Stejně jako v předchozích rozhovorech i tentokrát nás zajímaly otázky týkající se řešení problematiky špatné kvality ovzduší. Jaké jsou priority p. Babky pro nadcházející 4leté období? Dočtete se v rozhovoru na našich stránkách (rozhovor je také ke stažení ve formátu pdf - 498 kb).

V. Slováček (KDU-ČSL) - Rozhovor ke Krajským volbám 2012Ostrava, 6. září 2012
Přinášíme další ze série rozhovorů s lídry stran kandidujících v říjnových Krajských volbách. Co na téma špatného ovzduší říká Vít Slováček z KDU-ČSL? Jak hodnotí spolupráci s Polskem? A jaké jsou jeho priority pro následující 4leté období? Odpověď naleznete v článku (rozhovor je také ke stažení ve formátu pdf - 330kb).

Go to top