Ostrava, 4. října

T. Chalupa_Foto A. Satinsky MF DnesMůžeme čekat zlepšení ovzduší během nadcházející smogové sezóny? Čisté nebe se ptá ministra životního prostředí a zástupců měst na Ostravsku.

Organizace Čisté nebe spolu s dalšími pěti občanskými iniciativami z Ostravska (ArnikaFrygato-EKOo.s. OPSPozitivní projekty o.s.Zelená pro Vratimov o.s.) odeslalo dne 4. 10. 2012 ministru životního prostředí Chalupovi dopis, vztahující se k Akčnímu plánu pro Moravskoslezský kraj pro rok 2012. Dopis obsahuje soubor otázek týkajících se vývoje jednotlivých aktivit akčního plánu. „Poslední dobou se nám zdá, že zájem pana ministra o problematiku ovzduší na Ostravsku upadá. Rozhodli jsme se mu touto formou připomenout, že nás obyvatele Ostravska bohužel nejspíš opět čeká další smogová sezóna a že by měl v této věci zůstat nadále aktivní,“ řekla Markéta Ubíková z Čistého nebe.

Celé znění dopisu včetně otázek k jednotlivým bodům Akčního plánu (pdf).

Čisté nebe také zajímá, co se děje na lokální úrovni.  Zeptali jsme se zástupců velkých měst na Ostravsku (Ostrava, Havířov, Karviná, Orlová, Bohumín, Třinec, Český Těšín, Frýdek-Místek, Opava), jaké projekty připravují, jak budou postupovat v otázce kontroly lokálních topenišť, a také zda mají v plánu zavést na svém území nízkoemisní zóny.

Celé znění dopisu včetně otázek městům (pdf).

Odpovědi na otázky zveřejníme na www.cistenebe.cz ihned po jejich doručení.

V souvislosti s angažovaností ministra Chalupy v regionu si můžete také přečíst článek v Moravskoslezském Deníku s názvem "Ministr životního prostředí? Už na nás nemyslí, ozývají se hlasy z regionu".

Foto: Alexandr Satinský, MF Dnes

Go to top