Co je to SmogAlarm?

SmogAlarm je aplikace určená pro chytré mobilní telefony ke zjištění aktuálního stavu ovzduší na celém území České republiky. Aplikace je k dispozici pro mobilní telefony s operačním systémem Android, iPhone a pod názvem Čistota ovzduší také pro telefony s operačním systémem Windows Phone. Pro svůj provoz vyžaduje aplikace alespoň dočasné připojení mobilního telefonu k internetu.

http://www.smogalarm.cz/

 Ostrava, 19. dubna 2017

Čisté nebe představuje novou verzi známé aplikace SmogAlarm http://www.smogalarm.cz/.

Aplikace zobrazuje data měřících stanic Českého hydrometeorologického ústavu. Zjistíte tak aktuální stav kvality ovzduší na vybraných stanicích v blízkosti místa, kde žijete nebo se právě nacházíte. K čemu je to dobré? Chcete si jít například zaběhat. Podíváte se na mobil a zjistíte, že kvalita ovzduší je špatná. Své rozhodnutí přehodnotíte nebo vyběhnete s kvalitní rouškou či respirátorem.

SmogAlarm zabodoval u odborné veřejnostiOstrava, 2. prosince 2013

Naše mobilní aplikace SmogAlarm minulý týden sklidila úspěch u odborné veřejnosti. Aplikaci pro operační systém Android a iOS, která informuje uživatele o aktuálním stavu ovzduší jsme poprvé představili v listopadu 2011. Od té doby si vysloužila již desítky tisíc stažení (23 840 stažení pro Android, další tisíce stažení ve verzi pro iOS) a je velmi kladně hodnocena samotnými uživateli (např. na Google Play je aplikace v Android verzi hodnocena více jak čtyřmi hvězdičkami z celkových 5). Jsme velmi rádi, že aplikace nyní sklidila úspěch i ve dvou celorepublikových soutěžích.

Ostrava, 11. června 2012

Před měsícem jsme spustili nový SmogAlarm. Zajímá vás, jak se aplikaci, která Vás informuje o kvalitě ovzduší ve Vašem okolí, po měsíci daří? Ve čtvrtek 10. května jsme spustili zbrusu nový web www.smogalarm.cz a uživatelům přinesli dlouho očekávaný SmogAlarm pro iPhone.

Ostrava, 10. května 2012

Konec čekání, přinášíme Vám nový SmogAlarm! Nový SmogAlarm pro iPhone, SmogAlarm pro Android nyní i s widgetem, možnost zasílání upozornění o zhoršení kvality ovzduší e-mailem - to vše spolu s dalšími aplikacemi a vylepšeními nyní najdete na zbrusu novém webu www.smogalarm.cz

Finanční podporu na vznik nových verzí SmogAlarmu a webové portfolio www.smogalarm.cz poskytla nadace CEE Trust.

Ostrava, 30. dubna 2012

Přihlásili jsme SmogAlarm do soutěže Mobilní aplikace roku.

Hlasovat pro něj můžete v sekci Zdraví a životní styl až do 23. května.

Hlasovat můžete ve třech jednoduchých krocích:

1. Jděte na stránku soutěže a sjeďte k sekci Zdraví a životní styl.
2. Posuňte lištu vpravo a najděte mezi aplikacemi SmogAlarm.
3. Zaškrtněte jej v nabídce, vyplňte povinný e-mail níže a potvrďte hlasování.

Předem děkujeme za Váš hlas!

Ostrava, 19. dubna 2012

Používáte SmogAlarm? Už v květnu se můžete těšit na novou, lepší, aktualizovanější verzi!

A abychom vám to čekání ukrátili, podívejte se na prezentaci SmogAlarmu na večeru Techshare, který se konal minulý měsíc v Praze. SmogAlarm na večeru prezentovala za Čisté nebe Kamila Plocková a protože se jednalo podobný formát jako má Pecha Kucha (20 slidů po 15 vteřinách), tak nám to muselo pěkně odsýpat :-)

Video záznam prezentace je k dispozici na stránkách Respektu.

Čistota ovzduší - aplikace pro OS Windows Phone

Ostrava, 12. ledna 2012

Pokukujete po SmogAlarmu, ale nemáte telefon s operačním systémem Android? Pokud váš chytrý telefon běží na platformě Windows Phone máme pro vás dobrou zprávu. Společnost GARVIS Solutions s.r.o. vyvinula bezplatnou aplikaci Čistota ovzduší, která vám stejně jako SmogAlarm poví, jaká je míra znečištění v místě, kde se právě nacházíte.

Aplikaci si můžete stáhnout ZDE

SmogAlarm - aktualizaceOstrava, 28. prosince 2011

Máme pro Vás malinko opožděný vánoční dárek - přinášíme Vám aktualizovanou verzi SmogAlarmu! Novou verzi (1.03) si můžete opět zdarma stáhnout na Android Marketu.

A jaká jsou vylepšení?

- 20x menší objem stahovaných dat
- rychlejší spuštění aplikace a rychlejší aktualizace dat
- zobrazení dialogových oken při aktualizaci dat a při hledání nejbližší stanice

Necelé dva měsíce od svého spuštění byl SmogAlarm nainstalován na více než 13 tisících mobilních telefonech.
A co Vy, už jej používáte?

Ostrava, 7. listopadu 2011

Čisté nebe o.p.s. v pondělí 7. listopadu 2011 spustilo aplikaci SmogAlarm pro chytré mobilní telefony, která lidem ukáže, jaká je míra znečištění v místě, kde se zrovna nacházejí.

Jan Kozina z Čistého nebe v souvislosti se spuštěním SmogAlarmu říká: „Měli jsme pocit, že lidem v České republice, ale hlavně na Ostravsku, stále schází jednoduchý a snadno dostupný nástroj k tomu, aby zjistili, jaký je vlastně aktuální stav ovzduší. Často jsme slýchali argument, že lidé neví, jestli je nebo není dneska špatné ovzduší a nemohou proto upravit podle toho své chování. Proto jsme se jako nezisková organizace zabývající se ovzduším na Ostravsku rozhodli tento nástroj lidem zdarma poskytnout.“

Co je to SmogAlarm?

SmogAlarm je aplikace určená pro chytré mobilní telefony s operačním systémem Android (verze 1.6 a vyšší) ke zjištění aktuálního stavu ovzduší na celém území České republiky. Pro svůj provoz vyžaduje aplikace alespoň dočasné připojení mobilního telefonu k internetu.

V čem mi SmogAlarm pomůže?

SmogAlarm je nástroj, který Vám poskytne v reálném čase aktuální data o kvalitě ovzduší podle místa, kde se zrovna nacházíte. Představte si, že je typický zimní den v Ostravě a Vy vyzvedáváte své děti ze školky. Rozhodujete se, zda se vydat domů pěšky příjemnou procházkou zasněženým městem, nebo máte-li raději použít MHD a být dříve doma. Podíváte se na SmogAlarm a zjistíte, že kvalita ovzduší je např. velmi špatná a zvolíte raději rychlý přesun domů pomocí MHD. V těchto a podobných případech je pro Vás SmogAlarm prakticky jediný nástroj, jak upravit své chování tak, abyste minimalizovali negativní vliv ovzduší na Vaše zdraví.

Jak SmogAlarm získám?

Aplikace SmogAlarm je ke stažení zdarma.

SmogAlarm si nainstalujete do svého telefonu pomocí aplikace Market, která je standardní výbavou telefonů s operačním systémem Android nebo z webových stránek Android Market.

Tento QR kód vám aplikaci SmogAlarm najde přímo na Marketu.

Jak SmogAlarm funguje?

Po instalaci a spuštění načte aplikace SmogAlarm, prostřednictvím internetového připojení (mobilního nebo Wi-Fi), data všech měřících stanic, která Český hydrometeorologický ústav eviduje. Data jsou poskytována zpětně a aktualizují se každou hodinu (např. je 9:15 a Vám se zobrazují data naměřená v intervalu 7:00 – 8:00). V aplikaci si můžete vybrat kraj a konkrétní měřící stanici. Nebo můžete SmogAlarm nechat vyhledat nejbližší měřící stanici. Ta se hledá pomocí mobilní sítě (GSM/3G) nebo bezdrátové sítě (Wi-Fi) nebo navigace (GPS), podle toho, která z těchto sítí dodá informaci o naší poloze dřív.

Aplikace zobrazuje název měřící stanice, datum a čas měření, a v šestibodové barevně odstupňované škále (velmi dobrá, dobrá, uspokojivá, vyhovující, špatná, velmi špatná) vypočtený index kvality ovzduší, koncentraci ozonu, prachu PM10, oxidu siřičitého, oxidu dusičitého a oxidu uhelnatého. Zobrazeny jsou pouze hodnoty, které daná měřící stanice poskytuje. Pro ilustraci se u jednotlivých škodlivin objevují též ručičkové ukazatele.

Kdo SmogAlarm vytvořil?

Aplikace SmogAlarm vznikla ve spolupráci autora konceptu, kterým byla organizace Čisté nebe o.p.s., a vývojáře Stanislava Ubíka, který aplikaci vytvořil bez nároku na honorář.

Stanislav Ubík se zabývá tvorbou počítačových programů na zakázku a je mimo jiné autorem software pro plánování tras Cyklotrasy, Turistické trasy a Běžecké tratě.

Ukázky aplikace SmogAlarm:

Go to top